Program

Polsat Super Hit Festiwal odbędzie się w dniach:

1 dzień - 26 maja

Pierwszego dnia festiwalu w „Koncercie Platynowym” zobaczymy artystów, którzy w przebojowy sposób zyskali uznanie polskiej publiczności, a ich płyty w okresie od stycznia 2016 do lutego 2017 pokryły się platyną. Znalezienie się w tym gronie dziś nie należy do zadań najłatwiejszych. Tym bardziej trzeba docenić artystów, których albumy wciąż znajdują wierną rzeszę odbiorców. Na scenie Opery Leśnej w Sopocie wystąpią: Michał Bajor, Agnieszka Chylińska, Ania Dąbrowska, Dżem, Sylwia Grzeszczak, Kortez, Piersi, Teatr Muzyczny Roma, Sarsa i Michał Szpak.

Wraz z przedstawicielami ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) uhonorujemy również artystów diamentowych singli, które osiągnęły sprzedaż 100 tysięcy egzemplarzy! Są to: Cleo, Antek Smykiewicz, Zenek Martyniuk i Akcent oraz Natalia Nykiel.

Pierwszy dzień festiwalu zakończy koncert obchodzącego jubileusz 35-lecia działalności T.Love oraz rockandrollowego poety, założyciela zespołu, Muńka Staszczyka. Grupa ma na koncie ponad 20 płyt, w tym siedem złotych i dwie platynowe. W twórczości znajduje się mnóstwo ważnych dla kilku pokoleń Polaków piosenek: „Wychowanie”, „Warszawa”, „King”, „Stany”, „IV L.O.”, „Bóg”, „1996”, „Chłopaki nie płaczą”, „Nie, nie, nie”, „Lucy Phere” czy „Gnijący świat”, a to tylko fragment historii jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Do udziału w jubileuszu T.Love zaprosił również gości specjalnych. Na scenie pojawią się m.in. Kasia Kowalska, Stanisława Celińska, Janusz Panasewicz i Kortez.

Pierwszy dzień poprowadzą: Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor i Maciej Rock oraz Darek Maciborek z RMF FM.

2 dzień - 27 maja

Drugi dzień festiwalu otwiera koncert „Radiowy Przebój Roku”. Na scenie zobaczymy artystów, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Ich listę, podobnie jak przed rokiem, opracowała dla ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) - partnera festiwalu, międzynarodowa firma „BMAT”, zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad pięćdziesięciu krajach na świecie.

Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy: Beatę Kozidrak w hicie „Upiłam się Tobą”, grupę Enej z „Może będzie lepiej”, Margaret i „Cool me down”, Sylwię Grzeszczak w piosence „Tamta dziewczyna”, Monikę Lewczuk w „Ty i ja”, Ewelinę Lisowską z utworem „Prosta sprawa” oraz Natalię Szroeder i jej przebój „Lustra”. Na scenie Opery Leśnej pojawią się również zdolni wokaliści młodego pokolenia: Natalia Nykiel w hicie „Error”, Grzegorz Hyży zaprezentuje utwór „Pod wiatr”, Bednarek zaśpiewa swój „List”, a Lanberry piosenkę „Piątek”. W koncercie wystąpią również artyści związani z muzyką klubową, która często gości na antenach rozgłośni radiowych w Polsce. C-Bool wykona hit „Never Go Away”, a Gromee zaprezentuje „Fearless”.

W koncercie radiowych hitów wystąpi również zespół Feel, który od dziesięciu lat jest na scenie. Dzięki przebojowym piosenkom „A gdy jest już ciemno”, „Jak anioła głos”, czy „Pokaż na co cię stać”, z dnia na dzień stali się najpopularniejszą grupą w Polsce zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Podczas koncertu „Radiowy Przebój Roku” nie zabraknie jednego z ostatnich singli zespołu Feel „Swoje szczęście znam”.

Drugi dzień festiwalu zakończy najjaśniejsza z gwiazd polskiej i czeskiej sceny muzycznej - Ewa Farna, która przez dziesięć lat osiągnęła niebywały sukces, a liczbą nagród i wyróżnień muzycznych mogłaby obdzielić wielu artystów. Dziś ma w swoim dorobku artystycznym 9 albumów, w tym 4 czeskojęzyczne, niemal 40 muzycznych nagród, kilkanaście platynowych przebojów. Dla wielu młodych ludzi marzących o sukcesie na rynku muzycznym jest idolem, dlatego też została jednym z jurorów programu „Idol”, czyli prawdziwej kuźni talentów. Artystka ciepło wspomina Operę Leśną i sopockie koncerty.

Drugi dzień poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Maciej Rock, Maciej Dowbor, Darek Maciborek z RMF FM oraz Kabaret Skeczów Męczących.

3 dzień - 28 maja

Trzeciego dnia festiwalu scena będzie należała do kabaretowej elity, która zetrze się w pojedynku na najzabawniejsze skecze i piosenki. Wieczór pełen salw śmiechu i doskonałej rozrywki zapewnią nam kabaretowe gwiazdy m.in. Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, Jerzy Kryszak oraz Grzegorz Halama.

„Sopocki Hit Kabaretowy” poprowadzą: Ewa Błachnio i Marcin Wójcik.