Koncert Platynowy


Michał Bajor - za płytę „Moja miłość”

To album pełen pięknych tekstów o miłości autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Obok nowych interpretacji takich przebojów jak „Prześliczna wiolonczelistka”, „Odkryjemy miłość nieznaną” znalazły się również dwie premierowe piosenki zaśpiewane w duetach z Anną Wyszkoni i Alicją Majewską. Michał Bajor wystąpi podczas Koncertu Platynowego w duecie z Anną Wyszkoni.

 
Agnieszka Chylińska - za album „Forever Child”

Na podwójnie platynowej płycie są takie przeboje jak „Królowa Łez” oraz „Kocham Cię, ale Cię nie lubię”. Artystka wróciła po siedmiu latach przerwy znów inna, zaskakująca i niepokorna. Muzycznie swoim fanom przygotowała niemałą rewolucję i to chyba dzięki tej różnorodności pozostaje jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie.

 
Ania Dąbrowska - za płytę „Dla naiwnych marzycieli”

Świetny popowy krążek pokrył się już podwójną platyną i znany jest z takich utworów jak „Nieprawda” oraz „W głowie”. Niepowtarzalny klimat, łatwość tworzenia wpadających w ucho melodii i harmonii to jej znak rozpoznawczy.

 
Dżem - za album „Złota kolekcja”

Dzięki potrójnie platynowej płycie po raz pierwszy na sopockiej festiwalowej scenie pojawi się zespół-legenda z ponad 40-letnią historią, którego przeboje „Whisky”, „Czerwony jak cegła” czy „W życiu piękne są tylko chwile” śpiewa już kilka pokoleń Polaków.

 
Sylwia Grzeszczak - za płytę „Tamta dziewczyna”

Podwójnie platynowy album to w dyskografii czwarte, ale pod względem rozmachu aranżacyjnego pierwsze takie wydawnictwo artystki. Nie brak na nim pasji, namiętności, a dzięki orkiestrowym harmoniom i poetyckim tekstom ma niemal musicalowy charakter. Dla fanów to prawdziwa muzyczna uczta i kopalnia przebojów. Singiel z tej płyty o tym samym tytule odtwarzany był w internecie ponad 71 milionów razy oraz był ogłoszony przebojem lata 2016 podczas koncertu Telewizji POLSAT i radia RMF FM.

 
Kortez - za album „Bumerang”

Uhonorowany Fryderykiem za debiutu roku, wrażliwy, szczery, choć skomplikowany artysta, w którego muzyce trudno się nie zakochać. Przede wszystkim ze względu na niską, matową barwę jego głosu. Na podwójnie platynowej dziś płycie urzekają akustycznie zaaranżowane utwory. Album dotarł również do drugiego miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS) przygotowywanej przez TNS Polska dla ZPAV.

 
Piersi - za płytę „Piersi i przyjaciele 2”

Poprzedni album wydali… dziewięć lat wcześniej. Zmiana lidera i wokalisty zaowocowała niewielką zmianą muzyczną, za to wielkim przebojem „Bałkanica”, który dziś zna chyba cała Polska, a internauci odtworzyli go już prawie 79 milionów razy. Album? Podwójna platyna!

 
Teatr Muzyczny Roma - za płytę „Mamma Mia!”

Album, podobnie jak spektakl, miał premierę w lutym 2015 roku i jest wielkim hitem. Dziś krążek, zawierający największe przeboje grupy ABBA jak „Mamma Mia”, „S.O.S.” czy „Dancing Queen”, w wykonaniu aktorów spektaklu jest już podwójnie platynowy.

 
Sarsa - za album „Zapomnij mi”

Debiutancki, a dziś platynowy krążek zawiera wielki przebój „Naucz mnie”. To po prostu świetny, niebanalny pop, okraszony nowoczesnymi brzmieniami, a co najważniejsze autorski, bo Sarsa jest współautorką muzyki i autorką wszystkich tekstów na płycie. Przyszłość zdecydowanie będzie należeć do niej.

 
Michał Szpak - za płytę „Byle być sobą”

To artysta w każdym calu, który konsekwentnie realizuje marzenie o wielkiej muzycznej karierze. Jej smak poznał reprezentując Polskę w konkursie Eurowizji, w którym zajął 8. miejsce. Jego piosenka „Color Of Your Life” stała się przebojem również w kilku krajach w Europie. Debiutancka, dziś platynowa już płyta Michała pozytywnie zaskakuje dojrzałością brzmienia, bogactwem aranżacji i szerokim spojrzeniem na muzykę.